Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Kendi Altyapısından Çıkardığı Oyunculardan Kurulacak

Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı’nın 2022-2023 sezonunda mücadele edeceği grup ve rakipleri belli oldu. Kadın Voleybol Takımı teknik ekibi ve oyuncuları kendilerini Turgutlu Belediyespor’lu yapan sözleşmeyi imzaladı.

Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Kendi Altyapısından Çıkardığı Oyunculardan Kurulacak

Geçtiğimiz yıl ilk kez yer aldığı TVF Kadınlar 2. Ligindeki mücadelesine bu yıl da devam edecek olan Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı’nın yer aldığı grup ve rakipleri belli oldu. Buna göre Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı 2022-2023 sezonunda TVF 2. Lig 6. Grup’ta oynayacak. Kadın Voleybol Takımının rakipleri ise Bergama Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gelişim Koleji, Rota Koleji, Torbalı Belediyesi, Akhisar Belediyesi, Akhisargücü, Seramiksan, Uşak Gençlik Merkezi olacak.

Teknik ekip ve oyuncularla sözleşme imzalandı

Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı teknik ekibi ve oyuncuları, Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz ile bir araya geldi. Yapılan görüşme sonrasında bu sezonda da başantrenörlük görevine devam edecek olan Erdal Kurç ve geçtiğimiz sezonda takımda yer alan Tuğçe Köse, Nida Yağmur Tezcan, Hamide Nur Karaduğan, Kader Kınık, Sude Karahan, Sıla Kozak, Rojin Yeşilkaya ile sözleşme imzalandı. Altyapı oyuncuları Gülten Öğüt, Tuğba Alpkan, Sema Nur Reşber, Beste Duraker, Yaren Gökçalı ise kendilerini Turgutlu Belediyespor’lu yapan sözleşmeye Turgutlu Belediyespor Başkanı Fırat Honaz ile birlikte imza attı. Böylece Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol kadrosu kendi yetiştirdikleri oyunculardan oluştu.

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Geçtiğimiz yıl tarihinde ilk kez TVF Kadınlar 2. Ligi’nde yer alan Kadın Voleybol Takımımız bu yıl da 2. Ligdeki mücadelesine devam edecek. Kadın Voleybol Takımımız Başantrenörü Erdal Kurç ve sporcularımızla bir araya gelerek hem sözleşmelerimizi imzaladık hem de planlamalarımız ve hedeflerimiz hakkında görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Takımımıza 2. Lig mücadelesinde başarılar diliyor, sakatlıktan uzak başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum” dedi.

Turgutlu Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Erdal Kurç ise, “Öncelikle Belediye Başkanımız Çetin Akın’a, Belediyespor Başkanımız Fırat Honaz’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon ilk kez yer aldığımız Kadınlar 2. Liginde bu yıl da kentimizi temsil edeceğiz. Tecrübeli bir takımız. Geçen sezon edindiğimiz tecrübeleri bu yıl sahada başarıyla ortaya koyacağız. Güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4