Turgutluspor'da Ego İstifa Getirdi; 2 İstifa

Turgutluspor’da yeni sezonun ilk maçına sayılı saatler kala yeni seçilen yönetimden 2 isim kulüp başkanının egosu yüzünden istifa ettiklerini duyurdu. 

Turgutluspor'da Ego İstifa Getirdi; 2 İstifa
banner43

    Turgutluspor'un 2019-2020 sezonunda şampiyonl olmasında emekleri olan ve yeni yönetimde yer alan Fahrettin Solmaz ile Dilek Öner istifa etti.
    Sosyal medya hesabı üzerinden yeni kulüp başkanı Taner Kestaneci'yi eleştiren Fahrettin Solmaz, Taner Kestaneci'nin egosunun tavan yaptığını belirterek bir önceki dönemin başarısını hazmedeyen bir insan dedi.
    Solmaz yaptığı açıklamada; "takımımıza pazar günü oynanacak maç öncesi zarar vermemek için ve daha öncede Taner Kestaneci tarafından görevimi değiştirmesine rağmen ki ben kongreye mevcut görevimi yapmak şartı ile sayın bld. bşk. Çetin Akın’ın isteği üzerine yeni yönetim de aday gösterildim. Sırf klübümüz zarar görmesin ve mevki makam ihtiyaci olmayan bir insan olarak verilen görevi kabul ettim. Çünkü ben yola çıktığım insani yarı yolda bırakmam amma veleki Taner Kestaneci egonun tavan yaptığı ve bir önceki dönemin başarısını hazmedeyen bir insan. Turgutluspor gibi değerli bir kulübe sahip çıkmaya çalıştım. Maalesef yanlız kaldığınız durumda bu sefer siz bazı şeylerin önüne geçemezsiniz. benim turgutluspordan hiç bir beklentim olmadı ve olamaz. menfaat ve çıkarcılığın olduğu bir yerde onursuzluk ve karektersizlik olur. Ben Fahrettin Solmaz - Solmaz blok olarak bir yerlere tırnaklarımla geldim. bazen insanlara bunu anlatamıyorsunuz. turgutluspor’a başarı sağlamak aynı. kimi parasi ile bir makama gelir kimi de sevildiğinden ,dürüstlüğünden kimide insanliği ile bir yerlerde olunması değer görülür. ben 1987 den beri siyasi kimliği belli olan ve mücadelemde hiç bir zaman beklenti içinde olmayan bir insanim. geçen sene beni turgutluspor yönetimine davet eden değerli insanlar bana güvenerek bulunmamı istedi. çok şükür başta beld. bşk. sn. çetin akın ve 9 kişilik yönetim kurulumuz ile onurlu ve başarılı bir sezonu kupa ile taçlandırdık. bana ve bize güvenen insanlari çok şükür mahçup etmedik. fazla uzatmıcam bu akşamki yemekte mülki amirlerimizi forma ile onurlandırmamızı çok gören kulüp başkanı ben ve akedemisyen olan sevgili Dilek Hocama layık görmemelerini esefle kınıyorum. ben onurlu bir davanın her zaman arkasında duran bir insanim. ben ilk gün güvenmediğim ama sabır dediğim yerde tüm turgutluspor camiasindan özür dileyerek turgutluspor daki yön.krl.görevimden istifa ediyorum. onurlu bir mücadelenin olduğu her yerde gövdemiz ve başımızla hep beraber olma dileğiyle. sermayenin ve sömürgenin olmadığı hakim olmadığı egemen olmadığı bir yerde buluşmak dileğiyle. hakkınızı helal edin . sevgiyle ve saygılarımla”dedi.
    Turgutluspor’da alt yapıların emanet edildiği isim olan Dilek Öner’de istifa ettiğini yazılı olarak duyurdu.
    Öner yaptığı açıklamada: "50 yıldır futbolun içinden gelen biri olarak, üst düzey futbolculuk hayatımla başlayıp, antrenörlük ve akademisyenlik ile devam ettirdiğim futbolla hiç ayrılmamacısına birbirimize sarıldık. Futbol bazılarının hobisi olabilir ancak benim mesleğim. Tüm meslek hayatım boyunca edindiğim tecrübe ile insanlar mutlu oldukları yer ve aidiyet duygusunun geliştiği yerlerde başarılı olurlar. Bu duygunun yaşanmadığı yerde ayrılık kaçınılmaz olur. Beni  bu göreve layık gören başta Belediye Başkanımız Çetin Akın ve büyük Turgutluspor camiasından özür dileyerek Turgutluspor yönetim kurulu üyeliğimden istifa ediyorum. Gönlüm her zaman Turgutluspor ile birlikte olacak. Tüm camiaya sevgi ve saygılarımla”ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4