Turgutluspor Kongresine Silinen Üyelikler Damga Vurdu

Turgutluspor Kongresine Silinen Üyelikler Damga Vurdu

Turgutluspor’da olağanüstü kongre yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Turgutlulu yüzlerce üyenin silindiği kongrede tansiyon zaman zaman yükseldi. Turgutluspor tarihinde ilk kez kongre salonunda çevik kuvvetle güçleri yer aldı.

Kongrede üyeler ve taraftarlar mevcut başkan Taner Kestaneci ve yönetici Tolga Seyman’a tepki gösterdi.

Kongre öncesi adaylığını açıklayan Turgutlu Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Daşkan ise ertelenen kongrede Turgutluspor’u yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Turgutlu Yedi Eylül Spor Salonunda gerçekleşen kongreye yoğun güvenlik önlemleri damga vurdu. Taraftarlar Taner Kestaneci’ya yoğun tepki gösterdi.

Kongre öncesinde salona gelen çok sayıda kişi üyelikten çıkarılmalarına tepki gösterdi.

Kongrede Turgutluspor’un Onursal Başkanlarından Serhat Orhan, kulüp başkanlarından Murat Ayhan, Burçin Ayarcı, Hüseyin Güleç gibi isimlerde yer aldı. Gergin ortamda Taner Kestaneci ile mini bir toplantı yapan Çetin Akın, Serhat Orhan, Murat Ayhan, Turgutluspor’un değerlerine uygun davranılması gerektiğini dile getirdi. Eski başkanlardan Burçin Ayarcı ise üye silinme olayının hukuksuz olduğunu, Anayasaya aykırı davranıldığını dile getirdi. Ayarcı, kulübün ve şehrin haklarını sonuna kadar hukuk arenasında arayacaklarını ifade etti.

—“Turgutluspor’a sahip çıkacağız”—

Turgutluspor’a sahip çıkacaklarını ifade eden Ahmet Daşkan: “Turgutluspor’u bu şehrin değerlerini yok sayan, Turgutlulu olmayanlara bırakmayacağız. Biz takımımıza sahip çıkıyoruz, ertelenen kongrede herkesi Turgutluspor için kongre salonuna bekliyorum” dedi.

457 kongre üyesinin bulunduğu Turgutluspor’da 95 isim katılım gösterdi. Kongre 1 Aralık 2021 tarihine ertelendi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4