Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvası'nda Türkiye Şampiyonları Turgutlu'dan

Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvasında Yıldız Erkekler ve Genç Erkekler kategorisi şampiyonları Turgutlulu öğrenciler oldu.

Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvası'nda Türkiye Şampiyonları Turgutlu'dan

Online olarak düzenlenen Türkiye Okul Sporları Satranç Finalinde mücadele eden Turgutlulu sporcular Kerem Erten ve Bora Çilek Türkiye Şampiyonu oldular.

81 ilden 25 bini aşkın sporcunun katılımıyla 2 – 11 Nisan 2021 tarihleri arasında il elemeleri, 28 - 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Yarı Final turnuvaları gerçekleştirilen turnuvanın 29 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında hybrid (karma) sistemle final maçları oynandı.

Türkiye Okul Sporları Satranç Finalinde Hibrit yöntem ile yapılan turnuvaya katılan Turgutlulu sporculardan Genç Erkekle kategorisinde tüm rakiplerini mağlup eden Turgutlu Anadolu Lisesi öğrencisi Bora Çilek ile Yıldız Erkekler kategorisinde şampiyon olan Salihli Özel Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kerem Erten Türkiye şampiyonu oldu.

Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, yayımladığı mesaj ile öğrencileri tebrik ederek; "Bu başarıyı sağlayan öğrencilerimizi emeği gecen hocalarımızı ve ailelerini kutlarım."dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4