YUNUSEMRE'DE ÇOCUKLAR JİMNASTİKLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Yunusemre Belediyespor Yaz Spor Okulu jimnastik branşına öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.  

YUNUSEMRE'DE ÇOCUKLAR JİMNASTİKLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Çocuk ve gençlerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla yaz spor okulu çalışmalarına devam eden Yunusemre Belediyespor'da jimnastik branşına olan ilgi günden güne artıyor.

Yunusemre Belediyesi TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi Spor Salonu'nda haftanın iki günü çalışan çocuklar, geleceğe temel jimnastik eğitimi ile en iyi şekilde hazırlanıyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yunusemre Belediyespor Jimnastik Antrenörü Esran Öten, çalışmaların çok iyi ilerlediğini belirterek, yaz spor okulu ile ahlaklı ve spor kültürüne sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çocukların erken yaşta jimnastik eğitimi almasının önemine vurgu yapan Öten, "5-10 yaş grubunda yaz spor okulu jimnastik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımız istekli ve mutlu. Antrenmanlara severek geliyorlar. Jimnastik, her yaştan insanın yapması gereken olimpik bir spordur, sporların temelidir. Bu yüzden çocuklarımızı erken yaşta jimnastik ile buluşturmak gerekiyor. Çocuklarımızın hareket yeteneğini geliştirmesi, atletik görünüme sahip olması, spor altyapılarının güçlenmesi açısından jimnastik çok faydalı bir spor. Tüm çocuklarımızı jimnastik yaz spor okulumuza bekliyoruz. Bizlere desteğini esirgemeyen Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi'ye, Kulüp Başkanımız Arif Alkan'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4