Üreticinin Emeği Bu Merkezde Değer Kazanacak

​​​​​​​Bereketli topraklara sahip Manisa’nın Demirci ilçesinde üreticiye önemli bir katkı sağlayacak olan Tarım Ürünleri Merkezi’nde inşaat çalışmasında sona gelindi.

Üreticinin Emeği Bu Merkezde Değer Kazanacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin de proje ortağı olduğu merkezde, ceviz, badem soyma-kırma-paketleme; hünnap ve kiraz alım noktaları ile paketleme üniteleri yer alacak, üreticinin ürünlerine katma değer katılacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Valiliği, Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi, İlçe Ziraat Odası Başkanlığı ve İlçe Tarım Orman Müdürlüğü’nün desteğiyle Demirci’de yapılan Tarım Ürünleri Merkezinde sona gelindi. Merkezde yürütülen inşaat çalışmasını; Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Faruk Şenyurt, Belediye Meclis Üyeleri, Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan Demir ve Demirci Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çiftçi birlikte inceledi.

Katma değer sağlayacak

İncelemenin ardından proje ile ilgili görüşlerini paylaşan Demirci Kaymakamı Adem Kaya, “İlçemizde üretilen tarım ürünlerinin katma değerlerinin arttırarak satışının olacağı önemli bir merkez. Şuanda son aşamaya geldik. İnşallah en kısa sürede tamamlamayıp hizmete sunacağız. Merkez tamamlandığında Demirci’de üretilen ürünlerin katma değerlerinin arıttırılarak satışı sunulacak, önemli bir merkez olacak.. İnşallah Demircimize hayırlı olur” dedi.

Üreticiye yönelik destekler hakkında bilgi verdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından merkeze sağlanana destekler hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımısı Ali Öztozlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak başkanımızın talimatıyla bu merkeze 1,3 milyon TL para desteği, 10 bin metrekare kilit parke taşı, hafriyatında iş makinesi desteği, taral doldurma desteğinde bulunuldu. Demirci ilçemizi için önemli bir proje.  Buranın işletmesi de tamamlandığında kadın kooperatiflerimize verilecek. Başkanımızın talimatıyla bu sene 70 milyon lira gibi bütçe 2022 yılında kırsala desteklemeye ayrıldı. Burası da bizim için önemli bir proje. Bir ay gibi bir sürede buranın tamamlanarak, önümüzdeki süreçte hizmete girmesi planlanıyor. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

Demirci tarımı için önemli bir dönüşüm

Demirci tarımı için önemli bir dönüşüm olduğunu belirten Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, “Biz ürünü ham olarak satma durumundaydık. Burada, tarım ürünlerini kadınlarımızın kooperatifleri vasıtasıyla işleyerek katma değeri oluşturacağız. Bu katma değerde Demirci üretiminizin gelirinin arttıracak. Demirci tarımı için çok önemli bir dönüşüm” dedi.

Çiftçiler adına teşekkür etti

Demirci’de üretilen ürünlerin değerinde pazarlanmasını amaçladıklarını belirten İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, “Bu tesisin yapımında Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci Belediyesi, Teknoloji Bakanlığı ve proje ortakları çok büyük emek verdi. Çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu eser gelecekte memleketimize hizmet eder” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4