23 Nisan Ahmetli’de Coşkuyla Kutlandı

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerine katıldı.

23 Nisan Ahmetli’de Coşkuyla Kutlandı

Törenler kapsamında ilk olarak makam koltuğunu Gazi İlkokulu’ndan Buğlem Yalçın'a bırakan Başkan Alhan, daha sonra Gazi İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törende çocukların bayram mutluluğuna ortak oldu.

          Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Ahmetli’de de coşkuyla kutlandı. Düzenlenen törenlere Kaymakam Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yılmaz, siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı. İlk olarak makam koltuğunu Gazi İlkokulu  öğrencisi Buğlem Yalçın’a devreden Başkan Alhan, çocukların isteklerini yerine getirmesi için müdürlerine gerekli talimatları verdi. Günün ikinci töreni ise Atatürk Anıtında gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Anıta Çelenk sunulması ile buradaki tören sona erdi. Resmi kutlama programı çerçevesinde düzenlenen günün son töreni ise Ahmetli Gazi İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan halkın ve törene katılanların bayramını kutladı. Günün anlam ve önemimi belirten konuşmanın yapılmasının ardından Ana Sınıfı öğrencilerinin gösterileri alanda bulunanlardan büyük alkış aldı. İlkokul öğrencileri tarafından gerçekleşen gösterilerin ardından İstiklal Marşı gösterisi sahnelendi. Tören Ahmetli Belediyespor Judo takımı gösterisi, Dans gösterisi, şemsiye gösterisi halk oyunları gösterisi ve 23 Nisan doğumlu öğrenciye hediye verilmesi ile devam etti. Program ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona ererken, Kaymakam Kurt ve Başkan Alhan törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

           

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4