Ahmetli’nin Camilerinde Ramazan Temizliği

Ahmetli Belediyesi Ramazan Ayı’nda vatandaşların ibadetlerini daha rahat bir şekilde yapabilmeleri için ilçe genelinde bulunan Camilerde temizlik çalışmalarına başladı.

Ahmetli’nin Camilerinde Ramazan Temizliği

‘Temizlik imandandır’ düsturuna uygun olacak şekilde Camilerde temizlik çalışmalarına başladıklarını belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek Ramazan ayında Camiler daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hemşehrilerimiz nezih ve ferah bir ortamda dini vecibelerini yerine getirecekler” dedi.

Ramazan coşkusunun hissedildiği şu günlerde kutsal mekanların temizliği konusunda hassasiyetle çalışan Ahmetli Belediyesi bu kapsamda ilçece bulunan Camilerde Ramazan temizliğine başladı. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir Ramazan Ayı geçirmeleri için Camilerin temizliğine önem verdiklerini belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “‘Temizlik İmandandır' düsturuna uygun olacak şekilde İlçemiz genelinde Camilerimizin temizliğini yapıyoruz. Ekiplerimiz tarafından zemin halılarından, duvarlarına varıncaya kadar kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek Ramazan ayında Camilerimiz daha kapsamlı kullanıldığından hemşehrilerimizin nezih ve ferah bir ortamda ibadetlerini yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Halkımızın huzur içerisinde namaz kılması ve Camilerimizin tertemiz olması düşüncesiyle yapılan bu girişimi memnuniyetle karşılayan Camii cemaati ise Belediye Başkanı Ahmet Alhan’a teşekkür ettiler.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4