AK Parti Manisa Milletvekili Baybatur, "15 Temmuz ikinci kurtuluş zaferidir"

AK Parti Manisa Milletvekili Baybatur, "15 Temmuz ikinci kurtuluş zaferidir"

               AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Bir asır önce 7 düvelin bir araya gelip, tüm gücüyle yüklendiği Anadolu’da destansı bir zafere imza atan necip milletimiz, 15 Temmuz gecesi 7 düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin 40 yıllık planını 20 saate kalmadan bozarak şanlı tarihine yeni bir zafer nakşetmiştir” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türk milletinin tarihinde 1071, 1299, 1453, 1923 gibi 15 Temmuz 2016'nın da dönüm noktası olan bir tarih olduğunu belirten Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“15 Temmuz, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanan üniformalı bir grup cuntanın eseri olması dolayısıyla bir darbe girişimi; darbecilerin millete karşı hedef gözetmeksizin uyguladıkları şiddet, gerçekleştirdikleri eylemler ve kullandıkları yöntemler itibariyle bir terör saldırısı, hem projenin gerisindeki siluetler, hem de darbenin başarılı olması halinde hayata geçirilecek niyetler itibariyle de bir işgal teşebbüsüydü. O gece, aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin onurlu duruşu ve dünyada eşi benzeri görülmemiş cesaretiyle hain darbe girişimi püskürtülmüş, 15 Temmuz gecesi ne kadar şer bir gece olarak başladıysa, 16 Temmuz sabahı da o kadar hayırlı bir gün olarak ülkemizin üzerine doğmuştur. 'Halkın gücünün üstünde bir güç yoktur' diyen Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokaklara, meydanlara, havalimanlarına, şehirlerin kilit noktalarına akın edip tankın, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına dikilen necip milletimiz, o gece sadece bir darbeyi önlemekle kalmamış, aynı zamanda ülkesini bir işgalden kurtarmıştır. 'Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!' diyen aziz milletimiz, bu toprakları vatan yapan, bizleri millet yapan değerler uğruna bir olduğunu, diri olduğunu tüm dünyaya haykırmış, günlerce tuttukları demokrasi nöbetleriyle vatan sevgilerini dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz; aziz milletimizin damarlarındaki asil kanda mevcut olan iman, azim ve kararlılıkla Fetullahçı teröristlerin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği kutlu direnişin tarihidir. 15 Temmuz; Türk milletinin yeniden dirildiği, ikinci kurtuluş mücadelesinden zaferle çıktığı gündür. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşı’nda ortaya konan ruh ve milli şuurla atalarının izinde yürümekten bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler, ne de hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle FETÖ Terör Örgütünün kalkıştığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin seneyi devriyesinde, devletinin, milletinin istiklali ve istikbali için canı ortaya koyan aziz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de sağlık ve afiyet diliyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4