Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş'tan 19 Mayıs Mesajı

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan BAŞ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş'tan 19 Mayıs Mesajı

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan BAŞ, "Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda Milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır.

Kurtuluş savaşının dönüm noktası da, yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı bir dönemde Samsun'dan başlatılan bağımsızlık mücadelesidir. Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan istiklal meşalesi elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır. Esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin ilk adımıdır. İstiklal mücadelemizin sembolü ve başlangıcı olan 19 Mayıs günü, düyada gençliğe tevdi edilen tek bayramdır.

İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin hemşerilerimizin bayramını kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4