AK Partili Baybatur'dan Zafer Bayramı mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Partili Baybatur'dan Zafer Bayramı mesajı
banner43

Türk milletinin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından birinin İstiklal Savaşı olduğunu belirten Baybatur, "Tarih boyunca şerefiyle yaşayan aziz milletimiz, varlığını muhafaza etmek için büyük bir mücadeleye imza atmış ve kendisine biçilen esaret rolünü reddederek, dünya milletler ailesinin saygın bir üyesi olduğunu bir kez daha göstermiştir" dedi.

Ordusuyla el ele vererek kazandığı zaferle, emperyalist güçlerin planlarını boşa çıkartan Türk milletinin, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacağını ifade eden Baybatur,  mesajında şunları kaydetti:


“Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla taçlanan kurtuluş mücadelemizin en önemli merhalelerinden birini teşkil eden 30 Ağustos Zaferi’nin 96. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun'a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşımız, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar’da kazanılan mutlak zaferle sonuçlanmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakılan Türk milleti, bu zaferle yeniden dirilip, kutsal vatan topraklarındaki mevcudiyetini tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Milli birlik ve beraberlik ruhuyla vatanını canı pahasına koruyan Türk milleti, 30 Ağustos Zaferi ile eşine az rastlanır bir destan yazmış, vatan ve bayrak sevgisinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğini bütün dünyaya göstermiş, mazlum milletlere de esin kaynağı olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin de atıldığı 30 Ağustos Zaferi, aziz milletimizin hür ve bağımsız yaşama yönündeki inanç, istek ve idealini bir kez daha ifade ettiği bir onur günüdür. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin en zor ve imkânsız denilebilecek koşullarda dahi birlik ve dayanışma içerisinde kenetlenerek neler başarabileceğini gösteren bir kahramanlık destanıdır. Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi, hürriyet aşkı, fedakârlık ve dayanışma ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimiz için yol gösterici olmayı sürdürmektedir. Nitekim milletimiz bu bilinçle, 15 Temmuz 2016 gecesi Cumhuriyetimizi, seçilmiş liderlerimizi ve demokratik kurumlarımızı hedef alan hain darbe teşebbüsünü, aynı birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla kenetlenerek bertaraf etmeyi başarmıştır. Bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bize bu vatanı emanet eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı içtenlikle kutluyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4