AK Partili Baybatur’dan Ramazan Ayı mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Ramazan Ayı, dinimizin bilgi ve hikmetle bütünleşmiş yüce ahlakını bütün insanlığa anlatan kutlu bir aydır” dedi.

AK Partili Baybatur’dan Ramazan Ayı mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Rahmeti ve bereketiyle tüm insanlığı kuşatan Ramazan Ayı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Baybatur, hayatımıza feyiz ve bereket katan Ramazan’ın, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı mukaddes bir ay olduğunu ifade etti.

Baybatur mesajında şunları kaydetti:

“Onbir ayın sultanı Ramazan Ayı, Müslüman toplumların yardımlaşma ve dayanışma bilincini en yüksek seviyeye çıkaran, dinimizin bilgi ve hikmetle bütünleşmiş yüce ahlakını bütün insanlığa anlatan kutlu bir aydır. Ramazan Ayı, bir yandan kardeşlik ilişkilerimizi kuvvetlendirme, diğer yandan paylaşım bilincini, yoksul, kimsesiz, muhacir, evsiz-barksız, yetim, dul, aç, hasta ve dertlilerin haliyle ilgilenme, komşuluk bağlarını güçlendirme ve adeta birbirimize yabancılaştığımız günümüz dünyasında kaybettiğimiz erdemleri tamir etme ve gözden geçirme ayıdır. Sevgili Peygamberimiz(s.a.v)’in: “Ey insanlar! Büyük ve mübarek bir ayın gölgesi üzerimize düştü. Bu öyle bir ay ki, içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi vardır. O öyle bir ay ki, Allah o ayda oruç tutmayı farz kılmış, gecelerini nafile ibadetle (teravih) geçirmeyi teşvik etmiştir. Bu ayda bir hayır yapan başka aylarda bir farz işlemiş gibi sevap kazanır. Bu ayda yerine getirilen bir farz, başka aylarda eda edilen 70 farz yerine geçer. Bu ay sabır ayıdır. Sabrın karşılığı ise cennettir. Ramazan yardım etme ve ihsanda bulunma ayıdır. Bu ayda Mü’minin rızkı artar. Kim bu ayda iftar yemeği verirse bu, günahlarının bağışlanması ve cehennem ateşinden kurtulmasına vesile olur. İftar verdiği kimsenin oruç ile kazandığı kadar sevap kazanır, oruç tutanın sevabında da eksilme olmaz. Bu ayın evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu da kurtuluştur” hadisinde buyurduğu gibi bu ay; lütuf, ihsan ve rahmet ayıdır. Bu ay; iç dünyamızı arındırma ve özümüze dönme ayıdır. Bu ay; her anlamda olgun, anlayışlı, hoşgörülü ve karşılıklı sevgi ve saygının daha da derinleştiği, huzur ve güven ayıdır. Bu ay; akla gelebilecek her türlü maddi-manevi güzellik, bolluk ve bereketin de simgesidir. Önceki yıllarda olduğu gibi, bu Ramazan Ayında da Türkiye olarak, zor durumdaki tüm kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz. Tüm dünyada barış, huzur ve istikrarın sağlanması milletimiz için önceliklidir. Bu vesileyle, Aziz milletimiz başta olmak üzere İslam coğrafyadaki tüm kardeşlerimizin Ramazan Ayı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Yüce Allah’tan sağlık ve afiyetle Ramazan Bayramı’na kavuşmamızı; tutulacak oruçların, yapılacak tüm ibadet ve duaların kabulünü diliyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4