Akçay'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Akçay'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
banner43

Türklüğün yenilmezliğinin parlak bir ispatı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

Türk milletini tarihten silmeye, Anadolu’daki Türk mührünü sökmeye yeltenenler I. Dünya Savaşı ertesinde işgal ve parçalama senaryolarını uygulamaya alırken büyük Türk milleti istiklal ve istikbal ülküsü etrafında birleşti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelişiyle başlayan Milli Mücadele 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle kesin bir neticeye ulaşmış; masa başında Türk milletini bölmeye çalışanlar savaş meydanlarında yok edilmiştir. Bu kutlu zaferle Anadolu ilelebet Türk yurdu olarak tescil edilmiştir.

30 Ağustos, varlık ile yokluk arasında Türk milletinin tarihi cevabıdır.

30 Ağustos, Türk milletinin tarihe istiklal ve istikbal mührünü vurduğu gündür.

30 Ağustos, teslimiyet belgelerini yırtıp atan cesaretin timsali, manda ve himaye çağrılarını bastıran kahramanlığın sesidir.

30 Ağustos, Türklüğün yenilmezliğinin parlak bir ispatıdır.

30 Ağustos, emperyalizme karşı Türk milletinin kesin bir zaferidir. Zaferi kazandıran kudret askeri dehanın yanı sıra Türk milletinin kutlu bir ülkü etrafında birleşmesidir. 96 yıl önce yedi düvele karşı mücadelesini birlik ve beraberlik içerisinde sürdüren büyük Türk milletinin varlığı bugün de tehdit edilmektedir. 100 yıl önce topraklarımızı parçalama hevesine düşenler, bunun için yerli işbirlikçilerle hareket edenler bugün de varlığımızı tehdit etmektedirler. Bugün karşımızda ülkemizi terörle, dövizle bölmeye ve karıştırmaya yelteniyorlar.

Emperyalizmin yeni suretine karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni sevk ve idare ettiği Zafertepe’de 30 Ağustos 1924 tarihinde Büyük Zafer’in önemini ifade ettiği şu sözlerindeki ülkü ve anlamla dimdik duracağız: “... Hiç şüphe etmemelidir ki yeni Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri burada atıldı. Ebedî hayatı burada taçlandırıldı. Bu sahada akan Türk kanları, bu semada uçuşan şehit ruhları, devlet ve cumhuriyetimizin ebedî muhafızlarıdır...”

Geçmişinde sayısız zafer yaşamış, en zor dönemlerde bile günü birlik menfaat ağının cazibesine kapılmamış olan büyük milletimiz, bugün içinde bulunduğu ağır şartlardan mutlaka kurtulacaktır. Vatanımız bölünmeyecek, ezanımız dinmeyecek, bayrağımız inmeyecektir. Dünya durdukça devletimizle, vatanımızla, birlik ve beraberliğimizle büyük Türk milleti var olacaktır.

Bu vesileyle, 30 Ağustos Zafer Bayramını bir kez daha kutlarken başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın aziz kahramanlarını; vatanımızın ve milletimizin birliği, devletimizin dirliği için can veren aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve duayla anıyorum.

Erkan AKÇAY

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Manisa Milletvekili

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4