Akın; "Artık o kara günlerin tekrarına imkan olamaz”

Akın; "Artık o kara günlerin tekrarına imkan olamaz”
banner1

Mustafa Kemal Atatürk’ün Turgutlu’yu ziyaret edişinin 96. Yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Çetin Akın bir basın açıklaması yayınladı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluştan sonra ve Cumhuriyetin ilanından önce Turgutlu’yu ziyaret etmesi her yıl törenlerle kutlanıyor. Atatürk, bir süre sonra ilan edilecek olan Cumhuriyet ile ilgili düşüncelerini halkla paylaşmak ve halkın kendisine olan güven ve ilgisini görmek amacıyla çıktığı yurt gezisinde 26 ocak günü ilçemize gelmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Turgutlu’yu ziyaret edişinin 96. Yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınlayan CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın: “Turgutlu halkına verdiği söz üzerine gerçekleşen bu ziyaret sırasında, halkla ilk kez yüz yüze Cumhuriyet fikrini paylaşması nedeniyle 26 ocak ziyareti büyük önem ve anlam taşıyor. Atatürk Turgutlu’da yaptığı konuşmada ilçemizde halkımızın gösterdiği ilgi ve sevgiye teşekkür ederek şunları söyledi;

“Biliyoruz ki büyük sefaletler ve felaketler yaşadınız. Evleriniz yakıldı, hemşerilerinizin birçoğu şehit edildi. Ama bütün bu savaş sizin için heyetimiz için bir uyanma ve uyanıklık olmuştur. Biz bu uyanışla çalışacak olursak, artık o kara günlerin tekrarına imkan olamaz.”

Yüzyıllara ışık tutan yüce ATATÜRK! Devrimlerinin ve Cumhuriyetinin sahibi ve koruyucusuyuz. Aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyorum…”

Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4