Akın “Türk Milletinin bağımsızlık ruhunu”

​​​​​​​Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Akın “Türk Milletinin bağımsızlık ruhunu”
banner43

Başkan Akın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milli Mücadele ruhunu en iyi yansıtan, milletimizin vatan sevgisini en güzel biçimde ifade eden İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yılındayız. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen İstiklal Marşımız her okunduğunda yüreğimize dokunmaya devam ediyor. “Hakkıdır; hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır Hakk’a tapan, milletimin istiklal!” dizeleriyle  Türk Milletinin bağımsızlık ruhunu en iyi şekilde ifade eden Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabülünün 99. yılını kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, MilliŞşairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bu cennet vatan için şehit olan kahraman askerlerimizi, gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4