Başkan Aydın'dan Anneler Günü Mesajı

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, Anneler Günü  dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Aydın'dan Anneler Günü Mesajı

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:
Ülkemizde her yıl Mayıs ayının ikinci pazar gününü "Anneler Günü" olarak kutlamaktayız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği gibi; "Büyük başarılar kıymetli ananların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur."
Sağlıklı ve mutlu bir toplum için, fikren ve bedenen iyi yetişmiş nesillere ihtiyaç vardır. Bu nesilleri en iyi şekilde yetiştirme sorumluluğu ailede, özellikle annelerdedir.
Dinimizde de; "Cennet annelerin ayağı altındadır." Hadis-i Şerifi ile annelerimizin, ne kadar yüksek bir mertebede olduğu belirtilerek onlara saygı ve sevgide kusur edilmemesi gerektiğine işaret edilmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu ülkenin varlığı ve birliği için canını seve seve feda eden başta aziz şehitlerimizin emaneti annelerimiz olmak üzere, bizleri canından, ruhundan bir parça olarak gören ve tüm hayatını bize adayan annelerimizin ve anne adaylarımızın Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, ahirete irtihal etmiş annelerimizi rahmetle anıyorum.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4