BAŞKAN ÇELİK TEKNOFEST'İN ŞAMPİYONLARINI ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediyenin destekleri ile bu yıl Samsun'da yapılan  TEKNOFEST 2022 yarışmalarına katılarak  Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanındaki projeleriyle Türkiye birincisi olan ve aynı zamanda En İyi Sunum Ödülü kazanan Manisa Bilim Sanat Merkezi'nin başarılı öğrencilerini misafir ederek,  onları altınla ödüllendirdi.  

BAŞKAN ÇELİK TEKNOFEST'İN ŞAMPİYONLARINI ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

Manisa Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri  Taha Arben Vurgun, Ayşe Nehir Nalbantoğlu  Danışman Öğretmenleri Sözer Vurgun ile birlikte, Şehzadeler Belediyesi'nin destekleri ile  bu yıl Samsun'da yapılan  TEKNOFEST 2022 yarışmalarına katılarak,   Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanındaki projeleriyle Türkiye birincisi oldu ve aynı zamanda En İyi Sunum Ödülü kazandı.  Başarılı öğrenciler ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alırken; Manisa'yı gururlandıran ekibi Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  belediyede misafir ederek,  altınla ödüllendirdi. Ziyarette Manisa BİLSEM Müdürü Özgür Emeksiz, Müdür Yardımcısı Samet Nalbantoğlu, ve TÜBİTAk -TEKNOFEST Temsilcisi Mine Ayyıldız da hazır bulundu.

"TEBRİK EDİYOR, ALINLARINDAN ÖPÜYORUM"

Başkan Çelik,  TEKNOFEST'in kahramanları başarılı öğrencileri misafir ettiklerini dile getirerek şöyle konuştu; " TEKNOFEST 2022'de 81 il ve 107 ülkeden 154 bin takım ve 600 bin katılımcı arasından 27 bin 715 takım finale kaldı.  Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanındaki projeleri ile 11 bin 309 proje arasından Türkiye birincisi olan ve aynı zamanda En İyi Sunum Ödülü  Manisa Bilim Sanat Merkezi'nin öğrencileri Ayşe Nehir Nalbantoğlu  ve Taha Arben Vurgun kardeşlerimiz ile danışman öğretmenleri  Sözer Vurgun, bilindiği gibi  ödüllerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden almışlardı.  Bugün bu yavrularımızı Şehzadeler Belediyemizde misafir ediyoruz. Kendilerini tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum. İnanıyorum ki bu çocuklarımız bu tür etkinliklerde aldıkları nitelikli eğitimle birlikte çok daha büyük başarılara imza atacaklardır. Yetiştirilmelerinde yoğun emek ve katkıları olan  başta okul idareci öğretmenleri olmak üzere ailelerine çok teşekkür ediyorum. TEKNOFEST organizasyonuna büyük emek veren Selçuk Bayraktar ve ekibine, bu çalışmaların himayelerinde gerçekleştiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum."

BAŞKAN ÇELİK'E TEŞEKKÜR ETTİ

Alınan başarının Manisa'yı gururlandırdığını ifade eden  Manisa BİLSEM Müdürü Özgür Emeksiz ise şöyle dedi; "Bu süreçte her daim desteklerini hissettiğimiz Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik'e çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de belediyemizin desteği ile Bilim Sanat Merkezi olarak  Türkiye çapında başarılar elde edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu. 

ÖĞRENCİLERLE TEKNOFEST POZU

Başkan Çelik,  başarılı öğrencileri altınla ödüllendirirken;  TEKNOFEST montu giyerek,  öğrenciler ile birlikte TEKNOFEST pozu verdi. 

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4