BAŞKAN ÇERÇİ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesaj yayınladı.

BAŞKAN ÇERÇİ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Tarafsız ve ilkeli bir yayın anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Başkan Çerçi, medyanın demokrasilerde toplumun gözü kulağı olduğunu dile getirerek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Halkın sorunlarının, temennilerinin gündeme getirilmesi, devlet-vatandaş ilişkilerinin geliştirilmesi, sorunların takibi başta olmak üzere pek çok alanda etkin bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle doğru, tarafsız ve güvenilir haber yapma, kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız toplumun bilgilendirilmesinde önemli bir görevi yerine getirmektedir. Üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle hareket eden basın mensuplarımızın verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu duygu ve düşüncelerle dürüst, ilkeli ve tarafsız yayın anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren, halkın doğru haber alma hakkı için her şartta mücadele eden, başta ilimizde görev yapan basın mensuplarımız olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4