Başkan Serkan BAŞ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.  

AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Serkan BAŞ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.  

 AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş,
“Basın ve ifade özgürlüğünün, halkımızın haber alma hakkıyla birlikte geliştiği ortamlarda, medya organlarının vatandaşlarımıza tüm gelişmeleri doğru aktarması, kamuoyunun bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde kilit bir rol oynamaktadır. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş tarafsız ve özgür basın, demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir.  
Günümüz medya teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiş, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir.  
Basın halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde öğrenip ve değerlendirerek toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır. 
Basın; vatandaşımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini; ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmelidir. İlkeli ve objektif haber yapmak adına hedef olmayı da göze alan gazetecilerimiz, sorumluluklarını yerine getirmek için her türlü zorluğa göğüs germektedir. Bu fedakârlıkları herkes tarafından takdir edilmektedir. 
 Bu düşünceler eşliğinde, başta ilçemizdeki basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde son derece zor şartlar içerisinde hayatları pahasına görevlerini yerine getirmekte olan gazetecilere takdirlerimi belirtiyor, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, siz değerli basın mensuplarımıza başarılar diliyorum.” 
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4