Baybatur'dan birlik ve dayanışma mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Baybatur'dan birlik ve dayanışma mesajı
banner43

Bayramların sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılar olduğunu ifade eden Baybatur, bayramların, paylaşmanın yüceliğini, vefanın zenginliğini, bir olmanın, birlik olmanın büyüklüğünü, bağışlamanın önemini, birey, aile ve millet olarak sahip olduklarımızın değerini hatırlatan kıymetli zamanlar olduğunu vurguladı.

İslam âleminin ilahi bir armağan olarak kabul ettiği ve sevinçle karşıladığı bayramların, dayanışma ve paylaşma ruhu ile birliğimizi güçlendiren müstesna günler olduğunu belirten Baybatur, “Hoşgörü, sağduyu, bağışlama, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma gibi yüksek manevi ve toplumsal değerlerin en derinden hissedilebildiği Kurban Bayramı’nı karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Baybatur, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar, birlikte yaşamanın, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanın, karşılıklı sevgi, saygı, yardımlaşma ve paylaşma kültürünün değerini bir kez daha idrak ettiğimiz özel günlerdir. Aynı zamanda bayramlar, gündelik hayatın koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, zaman zaman ihmal ettiğimiz kardeşlik, akrabalık ve komşuluk bağlarımızın geliştirilmesine olanak sağlayan müstesna günlerdir. Zira bu topraklar, Hacı Bektaş-ı Veli’lerin, Yunus Emre’lerin, Mevlana’ların sevgi mesajlarıyla yoğrulmuştur. Bu topraklarda, gönül yıkmak değil, gönül kazanmak, gönüller fethetmek esastır. Küçüklerimize sevgimizi, büyüklerimize hürmetlerimizi sunduğumuz bayramlar; ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği, insanların kaynaştıkları ve dostlukların pekiştiği, aile bağlarının kuvvetlendiği kutlu günlerdir. Kurban Bayramı günleri ise paylaşımı ve dayanışmayı artıran özelliğiyle birlik ve bütünlüğümüz açısından ayrı bir öneme sahiptir. Gelenek ve göreneklerimizin geçmişten bugüne aktarılmasına vesile olan bu güzel günlerde; hac farizalarını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan tüm vatandaşlarımızın ibadetlerinin makbul olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, sağlık ve esenlik içerisinde yurda dönmelerini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bütün milletimize sağlık ve esenlikler diliyor, bu güzel bayram coşkusunun bütün gönülleri, bütün haneleri; gerek İslam dünyasında, gerekse tüm dünyada şenlendirmesini temenni ediyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4