Baybatur'dan Gaziler Günü mesajı

Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Gazilerimiz, şanlı tarihimizin yaşayan abideleri, milletimizin bağımsız olma şuurunu diri tutan vatanseverliğin, kahramanlığın ve fedakârlığın ölümsüz destanlarıdır” dedi.

Baybatur'dan Gaziler Günü mesajı
banner43

Şehitlik ve gazilik mertebesinin vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan Türk Milleti için ulaşılabilecek en yüce makamlar olduğunu belirten Baybatur, “Bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından olan bu kahramanlar, aziz milletimizin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahiptir. Nitekim Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde ‘Mareşallik’ rütbesiyle birlikte ‘Gazilik’ unvanının da verildiği günün ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmesi gazilerimize duyulan saygı ve minnetin bir göstergesidir” dedi. Vatanperverlik ve üstün cesaretle kazanılan Şehitlik ve Gazilik unvanlarının, Anadolu insanının bağımsızlık ve hürriyetinin teminatı olarak nesilden nesile aktarılacak değerlerin başında geldiğini ifade eden Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“Şehit ve gazilerimiz, bizlerin bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir. Yüce Allah'ın bizlere verdiği sarsılmaz inanç, şanlı tarihimizden aldığımız güç ve damarlarımızda akan asil kandaki cesaretle şehit ve gazilerimizin bizlere mirası olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet bu varlığını sürdürecektir. Aziz milletimiz, ülkesinin bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde koruyup yaşattığı gibi 15 Temmuz’da da istiklali ve istikbali için vatanını savunmuş, yüzlerce şehidi ve binlerce gazisiyle bir kez daha hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdüreceğini tüm dünyaya göstermiştir. Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir. Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmak devlet ve millet olarak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehit ve gazi ailelerine de sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4