Dünya Alzheimer Günü Paneli Gerçekleştirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Alzheimer Derneği Manisa Şubesi işbirliğiyle 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla panel düzenledi.

Dünya Alzheimer Günü Paneli Gerçekleştirildi

Panelde, hastalığa bakış, Demanslı hastalarının yasal hakları, Alzheimer hastalarıyla iletişim gibi önemli konularda bilgiler verildi.

Türkiye Alzheimer Derneği Manisa Şubesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla panel düzenledi. İkiz Kuleler Oda-dernekler Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı İdari İşler Şube Müdürü Hasan Torun, dernek yönetimi, üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Panelin konuşmacılıklarını Türkiye Alzheimer Derneği Manisa Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hatice Mavioğlu, Prof. Dr. Görsev Gülmen Yener, Doç. Dr. Nil Tekin ve Avukat Nezahat Sayın yaptı. Türkiye Alzheimer Derneği Manisa Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hatice Mavioğlu, dinleyicilere Alzheimer hastalığına genel bakış konularında bilgiler verdi. Nöroloji alanında Türkiye’nin tanınmış isimlerinden biri olan, Alzheimer hastalığının gelişim süreci ve tedavisine yönelik birçok çalışması uluslararası dergilerde yayınlanan Prof. Dr. Görsev Gülmen Yener de, ‘Alzheimer Hastası İle İletişim ve İlaç Dışı Yöntemler’ konusunda bilgi verdi. Türkiye’de kurumsal bakım olanakları ile bunların avantajları ve dezavantajlarını Doç. Dr. Nil Tekin paylaşırken; Demanslı hastaların yasal hakları konusunda da Avukat Nezahat Sayın bilgi verdi. Yaklaşık 2 saat süren panelde, katılımcılar merak ettikleri soruları da panelistlere sorma imkanı buldu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4