GEDİZLİ'DEN 19 MAYIS MESAJI

GEDİZLİ'DEN 19 MAYIS MESAJI
banner43
AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av. Mürşit Gedizli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Gedizli “Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla birlikte aziz milletimizin umutları canlanmış ve kendi kaderini yeniden tayin edeceği İstiklal Mücadelesi başlatılmıştır.

Samsun’da atılan tarihi adımın heyecanı, dalga dalga Anadolu’nun, Trakya’nın tümüne yayılmış; bu sayede, vatanımızın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır.

İstiklal Mücadelesi adı altında başlatılan bu eşsiz girişim, Büyük Zafer’le taçlandırılmış ve bu kesin zafer neticesinde Bağımsız Türkiye’nin, Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.

Bu bakımdan, 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir milat olmuş, milli hafızamızda önemli bir yer edinmiştir.

19 Mayıs 1919’da canlanan milli ruh, bizlere ilham olmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Türkiye, kuruluş felsefesinden, hâkimiyet-i milliye ilkesinden, milli iradeden, demokrasiden, milletinden aldığı güçle, kazanımlarını artırmakta, birlik ve bütünlük içinde muasır medeniyet yolculuğunu sürdürmektedir.

O gün, nasıl ki, istiklalimiz için büyük bedeller ödenmiş ise, bugün de istikbalimiz için büyük bedeller ödenmekte; istikbal mücadelemiz, şehitlerimizden aldığımız güç ve ilhamla tıpkı istiklal mücadelemiz gibi azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

Türkiye, bilhassa son yıllarda elde ettiği kazanımlarla, hükümetimizin öncülük ettiği reformlarla, gelişen demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle geleceğe çok daha güvenle bakmaktadır.

İnanıyorum ki, Türkiye, genç ve dinamik nüfusuyla, Cumhuriyetimizin 100. yılında birçok hayalini, birçok hedefini gerçeğe dönüştürmüş olarak, çok daha parlak başarılara imza atacaktır.

Bu süreçte, hiç kuşkusuz, genç nesillerimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Zira Türkiye’nin en önemli serveti, gençleridir.

Bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkânlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkân ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz.

Genç nesillerimizin, kendilerine sunulan fırsat ve imkânlardan azami ölçüde istifade edeceklerine, mazimizden aldıkları ilhamla, Türkiye'yi daha da büyütmek, hedeflerine ulaştırmak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyorum.

Bu bakımdan, gençlerimizin kendilerini her türlü istismardan korumaları, her geçen gün büyük bir hızla değişen ve dönüşen dünyayı takip etmeleri, milli değerlerimize bağlı, şuurlu ve özgür düşünceli nesiller olarak yetişmeleri, istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız bakımından hayati bir öneme sahiptir.

Geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz, inanıyorum ki, Türkiye’yi eşitlik, adalet, insan hakları, demokrasi ve hukuk devleti temelinde inşa edecek, daha müreffeh bir ülke için gayret göstereceklerdir.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 13:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4