“İnanmış bir deha, esaret kabul etmeyen bir millet ve destansı bir zafer”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayarak, Türk Milleti’nin büyük bayramını kutladı.

“İnanmış bir deha, esaret kabul etmeyen bir millet ve destansı bir zafer”
banner43

Başkan Ergün, büyük zaferi, “İnanmış bir deha, esaret kabul etmeyen bir millet ve destansı bir zafer” şeklinde niteledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mesajında şunlara yer verdi: “Güzel ülkemiz, tarihinin birçok döneminde iç ve dış hainlerin tehdidine maruz kalmış, ancak cesur Türk Milletinin birlik ve beraberliğiyle hiçbirine fırsat verilmemiştir. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruzla başlayıp, 30 Ağustos’ta ilan edilen Büyük Zaferle Türkiye, yeni bir tarih yazmıştır. 9 Eylül 1922’de İzmir’in dağlarında açan çiçeklerle bu kutlu zafer perçinlenmiş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman atalarımız unutulmayacak bir destana imza atmışlardır. Bu zafer, inanmış bir deha, esaret kabul etmeyen bir millet ve destansı bir zaferdir. Bu anlamlı ve kutlu zaferin yıldönümünü kutlarken, kahraman atalarımızın bu toprakları bizlere hangi şartlarda miras bıraktığını çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi şekilde anlatmanın bizler için önemli bir görevdir. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98’inci yıldönümünü kutluyor; başta ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman atalarımızı ve bu vatan için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene.”

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4