Kaymakam Ali Yılmaz'dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kaymakam Ali Yılmaz'dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı


Turgutlu kaymakamı ali yılmaz, 
14 Mart 1827 tarihinde ülkemizde ilk modern tıp okulu açılmış olup, 1919 yılından itibaren de bu tarih Tıp Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Devletimiz, sağlık ve tıp alanında yaşanan gelişmeler ve ilerlemeler ışığında halkımıza kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için yatırımlar, çalışmalar ve reformlar yapmaktadır. Modern teknolojinin sağlık sistemleri hastanelerimizde kullanılmakta ve tıp alanında çok iyi yetişmiş, donanımlı, yeniliklere açık ve ileri teknolojileri uygulayabilen hekimlerimizin sayısı giderek artmaktadır.  Son yıllarda ülkemizde yaşanan sağlık alanındaki gelişme ve ilerlemelerde sağlık çalışanlarımızın zaman mefhumu olmadan titiz ve özverili çalışmalarının önemi büyüktür. İnsan hayatı ve toplum sağlığı için hizmet veren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız zor olduğu kadar onurlu ve saygın olan bu görevi yerine getirmektedir.

“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözüyle Mustafa Kemal ATATÜRK’ün güven ve takdirini kazanmış değerli hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkı kullanmamızda gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri her türlü övgünün üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle,  toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en zor şartlarda görev yapan, tüm dünyayı ve ülkemizi kısa sürede  etkisi altına alan Koronavirüsü salgınında görevlerini canları pahasına fedakârca yerine getiren ülkemizde sağlık sektöründe görev yapan her kademedeki personel ve ilçemizde bu mücadeleyi büyük bir özveri ve fedakârlıkla sürdüren doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarımızın14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4