MCBÜ'de Emzirmenin Önemi Anlatıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde emzirmenin önemi anlatıldı

MCBÜ'de Emzirmenin Önemi Anlatıldı
banner1

        1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle, MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesinde stant açıldı. Stantta, anne ve anne adaylarına emzirmenin anne ve bebek açısından önemi anlatılarak; emzirme teknikleri, emzirmenin ve anne sütünün bebeğe ve anneye faydaları konularında bilgi verildi. Ayrıca, minik hediyeler ve broşürler dağıtıldı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Emzirme Eğitimi Hemşiresi Derya Karakaplan, “Üniversitemiz Hafsa Sultan Hastanesi, 2003 yılında bebek dostu hastane unvanını aldı. Kadın doğum servisinde, gebe polikliniğinde ve yeni doğan polikliniğinde sürekli olarak emzirme eğitimleri veriliyor.

Anne sütü, bebeklerin ruhsal ve fiziksel gelişimi için son derece önemlidir. Bebekler anne sütüyle enfeksiyonlardan ve alerjik durumlardan korunur. Bebeklerimize ilk 6 ay sadece anne sütü verelim, ek gıdalara ise 6 ay sonra geçelim. Ek gıdalarla birlikte anne sütüne devam edelim ve en az 2 yaşına kadar emzirmeyi hedefleyelim. Anne sütü oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabında 3 gün, derin dondurucuda 3 ay saklanabilir” diye konuştu.

Kaynak: Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4