Müze Sohbetleri’nin Konusu Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey Oldu

​​​​​​​Turgutlu Belediyesinin haziran ayında başlattığı ve yoğun ilgi gören kültürel etkinliği Müze Sohbetleri’nin geçtiğimiz akşam gerçekleşen programında konu Atatürk’ün Fotoğrafçısı Ahmet Hamdi Bey oldu.

Müze Sohbetleri’nin Konusu Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey Oldu

Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla ve Müze Uzmanı Rabia Akgüvenç tarafından hazırlanan program, katılımcıların beğenisini kazandı.

Atatürk’ün Fotoğrafçısı Ahmet Hamdi Bey’in Objektifinden Turgutlu’ başlığını taşıyan Müze Sohbetleri’nin beşincisi geçtiğimiz akşam, Turgutlu Kent Müzesi’nde gerçekleştirildi. Programda ilk olarak Ahmet Hamdi Yenice’nin hayatı ve fotoğrafçılığı anlatılırken sonrasında ise fotoğraflarından örnekler katılımcılara sunularak fotoğraflarla ilgili bilgi verildi. Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz ile Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak’ın yanı sıra çok sayıda ilgilinin takip ettiği programda Turgutlu Fotoğraf Topluluğu tarafından önceki yıllarda Mehmet Gökyayla ve Rabia Akgüvenç’in hazırlamış olduğu Foto A. Hamdi isimli kitap, katılımcılara hediye edildi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4