SALİH HIZLI’DAN 29 EKİM MESAJI

SALİH HIZLI’DAN 29 EKİM MESAJI

Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün, esarete rıza göstermeyen Türk milletinin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneği ortaya koyarak zaferle taçlandırdığı gündür.

Tarihteki sayısız badireyi geçerek tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen ve Malazgirt'ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Dumlupınar'da, Kıbrıs'ta devam eden zaferlerimizden, Suriye'deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun sembolleridir. Türkiye'nin her başarısı, aynı zamanda insanlığın ortak vicdanındaki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların yüreğindeki umutları besliyor, canlandırıyor, harekete geçiriyor.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir. Bu uzun ve zorlu süreçte karşılaştığımız sıkıntılar, milletimizi istiklal ve istikbal davasından döndürmek bir yana, tam tersine, azmini bilemiştir. Kadim bir tarihe sahip olan ülkemiz, milletimizle birlikte güçlü bir devlet olma yolunda emin adımlarla yürürken Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığı içinde yolumuza devam ediyor, bizden sonraki nesillerinde 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirerek Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde taşıyacağına inanıyoruz.

Bu duygularla Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 98nci kuruluş yıldönümüne ulaşmanın coşkusunu yaşarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbi'nin kazanılmasına ve yeni devletin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanları tazimle yad ediyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’nci yıldönümünü tebrik ediyorum.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4