Tiyatro Emekçilerine Başkan Akın’dan Sahnede Sürpriz

Turgutlu Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde sahnelediği ‘9 Canlı’ adlı yetişkin tiyatro oyunuyla büyük alkış aldı.

Tiyatro Emekçilerine Başkan Akın’dan Sahnede Sürpriz
banner43

         Şehir Tiyatrosu’nun kuruluşunun 8. yılı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün bir arada kutlandığı tiyatro sahnesinde genel sanat yönetmeni Alpay Erdoğmuş ve oyun ekibini pasta keserek kutlayan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Bugün çifte kutlamayla bir aradayız. Şehir Tiyatromuz bizim gözbebeğimiz. Her yıl üzerine katarak tiyatro severlerin karşısına çıkan emekçi tiyatro sanatçılarımızı gönülden kutluyorum” dedi.

          Tiyatro severlerin büyük beğenisini toplayan 9 Canlı adlı tiyatro oyunu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Konferans Salonu’nda sahnelendi. Oyunu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ailesi ve meclis üyeleriyle birlikte izledi. Oyun öncesi kitap bağışı yaparak bilet alan Başkan Akın, kahkaha dolu oyun sonunda oyuncuları ayakta alkışladı. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Genel Sanat Yönetmeni Alpay Erdoğmuş’un yönettiği oyunu tiyatro severlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Akın, ekibe pasta sürprizinde bulundu. Erdoğmuş ve ekibi tek tek kutlayan Başkan Akın, “Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü böylesi güzel bir oyunla taçlandırdık. Tiyatro emekçilerimizi gönülden kutluyorum. Diğer yandan ekibimizin 8. kuruluş yıldönümünün de ayrıca mutluluğunu yaşıyorum. Her yıl üzerine katarak çok daha güzel oyunlarla perde diyorlar. Önümüzdeki süreçte kültür sanatla dolu dolu bir Turgutlu ile Turgutlular’ın karşısında olacağız” dedi. Sahnede pasta kesilerek iki anlamlı gün kutlanırken, tiyatro ekibi de desteklerinden dolayı Başkan Akın’a teşekkür etti.

Tiyatro Bileti Olan Kitaplar Bir Kütüphane Daha Kuracak

           Tiyatro oyunun ücretsiz olmasının yanı sıra kitap bağışıyla bilet temin edildiğinin altını çizen Başkan Akın, “Oyunumuz ücretsizdi ancak girişte kitap bağışında bulunan tiyatro severlerimiz, kütüphane ihtiyacı olan okullarımıza doğrudan destek oldular. Bu anlamda duyarlılıklarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4