Tokgöz'e komşudan plaket

Tokgöz'e komşudan plaket
manisa_bik_muduru_16

Bayındır Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 1. Keşkek ve Bahar Şenliği’nde binlerce kişi bir araya geldi. İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun konser verdiği etkinlikte keşkekler kazanlarda pişirildi, yöresel oyunlar oynandı. Plaket töreni ile sona eren coşkulu programda Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz’e de plaket takdim edildi.

İzmir’in Bayındır ilçesi, bu yıl birincisi düzenlenen Keşkek ve Bahar Şenliği’nde coşkulu kutlamalara ev sahipliği yaptı. Bayındır Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinlikte gündüz başlayan faaliyetler gece geç saatlere kadar devam etti. Keşkek kazanlarının kaynatıldığı şenliğin akşamki bölümünde Bayındır Stadı’nda binlerce kişi İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun verdiği konserle coştu. Ege Bölgesi’nin türkülerinin seslendirildiği konserde şiirler okundu, zeybekler oynadı.

ŞENLİĞE BÜYÜK İLGİ

Törene, İzmir eski Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, Makedonya Fahri Konsolosu ve Balkan Rumeli Göçmenleri Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Dönertaş, Manisa Basın-İlan Kurumu Müdürü Kenan Tokgöz, Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TUGİAD) Ege Bölge Başkanı Musa Turan, TCDD 3 Bölge Müdür Yardımcısı Murat Bakır, Azeri Türkleri Dost Dernekler Federasyonu Başkanı İsa Ambarlar, Sosyal Bilimci-Araştırmacı Gökhan İlhan, medya, siyasi parti temsilcileri, dernekler ile çok sayıda kişi katıldı.

BAŞKAN’DAN BİRLİK MESAJI

Etkinlikte konuşan Bayındır Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Güzelsu, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bayındır’ın tarihi, doğal güzellikleri, kültürel zenginlikleri ile ön plana çıktığını ifade eden Güzelsu, çiçekçilik sektörüne yapılan yatırımların ilçede gözle görülür değişikliğe neden olduğunu belirtti. Güzelsu, “Dernek olarak birçok çalışma yaptık. İlk olarak düzenlediğimiz bu faaliyete hem yöremizi tanıtıyor hem de kentimizin dışarıya açılmasına öncülük ediyoruz. Bayındır halkı bu etkinlikte tek yürek oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

TOKGÖZ’DEN TEŞEKKÜR

Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz de bir teşekkür konuşması yaptı. Tokgöz, “Böylesine güzel ve coşkulu bir etkinliğe bizleri de davet ederek böylesine samimi bir ortamda bizleri ağırladığınız için çok memnun olduk. 7’den 77’ye tüm Bayındır’ın tüm kesimlerini burada görüyoruz. Özellikle böylesine güzel bir organizasyonu başarı ile gerçekleştiren ve bizleri buraya davet edip bizleri en güzel şekilde ağırlayan Dernek Başkanımız Hasan Güzelsu ve Organisazyon Danışmanı Gökhan İlhan beylere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

TOKGÖZ’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Törende Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz’e yerel basına, kent kültürüne ve sivil toplum kuruluşlarına verdiği destek nedeniyle teşekkür plaketi verildi. Tokgöz, plaketini Dernek Başkanı Hasan Güzelsu’nun elinden aldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 23:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4