Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan 1 Mayıs Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayınlandı.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan 1 Mayıs Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, gece gündüz demeden çalışarak, ülke ekonomimize ve toplumsal refahımıza katkı sağlayan işçi kardeşlerimiz için oldukça önemli bir gündür.

Alın teriyle geçimini temin eden milyonlarca çalışanımızın, birlik ve dayanışma içerisinde hak ve taleplerini dile getirerek sesini duyurduğu 1 Mayıs günü, ülkemizde 2008 yılında "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kabul edilmiş, 2009 yılında TBMM’de kabul edilen yasa ile de resmi tatil ilan edilmiştir

Hangi sektör olursa olsun çalışanlarımız, ülkemizin bugün elde ettiği ekonomik gücün gerçek sahibidirler. Emekleri ve alın terleriyle ülkemizin refah düzeyinin yükselmesinde büyük pay sahibi olan çalışanlarımızın, üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını ararken, tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmeye de özen göstereceklerine inanıyorum.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü salgınıyla mücadelemizde emeklerini, alın terlerini ortaya koyan tüm çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu sıkıntılı süreci devlet ve millet el ele hep birlikte geride bırakacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; emeğin, emektarın, alın terinin, üreterek çalışma gücünün kutlandığı bugünde tüm işçilerimizin ve çalışanlarımızın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü en içten duygularımla kutlar, aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4