Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan, 12 Mart Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan, 12 Mart Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz "İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla anıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin isteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı yarışmaya katılan 724 şiir arasından, büyük şair Mehmet Akif ERSOY' un yazmış olduğu şiir, 12 Mart 1921 tarihinde devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımız olarak kabul edilmiştir.
Kurtuluş Savaşı sırasında, vatan şairi Mehmet Akif ERSOY tarafından yazılan İstiklal Marşı Türk Milleti’nin milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu ve istikbali için yazdığı destanları dizelerine en güzel biçimde yansıtmaktadır. Milletimizin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığı, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesini İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY,  bizlere ve gelecek nesillere çok değerli bir miras bırakmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, rahmet ve saygıyla anıyorum"

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4