Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Kaymakamı Ali Yılmaz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
banner43

Kaymakam Ali Yılmaz, "Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır.

Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.

Bugün, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Ülkenin her köşesinde ortak duygularla şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Devletimizin ve milletimizin gazilerimize verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının ifadesi olarak ülkemizde her yıl 19 Eylül tarihi 'Gaziler Günü' olarak kutlanmaktadır. Pandemi nedeniyle program ve ziyaretleri ksıtlı tuttuğumuz bu yıl da aynı duygu ve gururu yaşamaya devam ediyoruz.

Bu sene de Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanı ve ‘Mareşallik’ rütbesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilişinin 99. Yıldönümü ve ’19 Eylül Gaziler Gününü’ büyük coşku ve sevinçle kutluyoruz.


Bu duygularla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Şehit ve Gazi ailelerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4