Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan Kurban Bayramı Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz kurban bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz'dan Kurban Bayramı Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, "Milletimizin en temel değerlerinden olan, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı dini bayramlarımızdan olan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülke genelinde olduğu gibi Turgutlu’da da Covid-19 ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hızlandı. Temmuz ayı itibariyle kısıtlamaların kaldırılmasıyla virüs bulaşma hızını ve varlığını kaybetmiş değil. Yine biz bireysel tedbirlere uyacağız. Türkiye’de görülen vakalarda çok ciddi bir düşüş oldu. Zaten onun için normale döndük; ama tedbirlerimizi almazsak, yine bu virüsün bulaşabileceğini çok iyi biliyoruz. Onun için sıkı sıkıya 3 temel kuralımız olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak zorundayız. Kalabalıklardan yoğun yerlerden mutlaka uzak durmak zorundayız. Bütün vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Hayatın bir daha kısıtlamaya gitmemesi, normale dönmesi için aşı olmalıyız.

Bayram nedeniyle artacak trafik yoğunluğuyla ilgili trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesini diliyorum.

Bu duygularla bütün vatandaşlarımızın, Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik, sağlık ve huzur getirmesini diliyorum." dedi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4