Turgutlulu Sanatçı Finalistler Arasında

Turgutlulu ses sanatçısı, Altın Güvercin Beste Yarışmasında adını sona kalan 10 finalistin arasına yazdırmayı başardı.

Turgutlulu Sanatçı Finalistler Arasında
banner43

Kuşadası Altın Güvercin 2019 Beste Yarışması’na katılan Turgutlulu ses sanatçısı M. Çağlar Yıldırım bestesini ve sözlerini yazıp seslendirdiği eseriyle finalistlerin arasına adını yazdırdı.

Kuşadası Altın Güvercin 2019 Beste Yarışması Ön Jüri’si geçtiğimiz gün toplanarak 2 günlük değerlendirme sonucunda yarışmanın 10 finalistini belirledi. Geleneksel yarışmaya bu yıl 307 bestenin katıldığı öğrenilirken, Turgutlulu M. Çağlar Yıldırım’ın Yeniden isimli parçası ilk yapılan teknik değerlendirmeler sonunda 10 finalist arasında yerini aldı.

Öte yandan 07 Eylül 2019 Cumartesi gecesi, Kuşadası'nda düzenlenecek ve ulusal bir TV kanalından naklen yayınlanacak olan Altın Güvercin Beste Yarışması'nın finalinde, yarışmanın Büyük Orkestrası Turhan Yükseler tarafından yönetilecek. Müzik otoriteleri ve halk jürisinden oluşan büyük jüri 1. 2. ve 3. olan ödül sahiplerini oylarıyla belirleyecek. Yarışma sonunda başarılı olan: 1. Besteciye; Altın Güvercin ve 50.000 TL. para ödülü, 2. Besteciye; Gümüş Güvercin ve 30.000 TL. 3. Besteciye; Bronz Güvercin ve 20.000 TL. verileceği öğrenildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4