Vali Yaşar Karadeniz'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Vali Yaşar Karadeniz'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu gerçeği üzerine inşa edilen, temel hak ve özgürlüklerin anayasası olarak nitelendirilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi; her insanın yasa önünde eşit olduğunu, işkenceye, kötü muameleye tabi tutulamayacağını ilan eder.

Ülkemizin beyannameyi ilk imzalayan ülkeler arasında yer alması da insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için önemli adımlar atması, bu konudaki hassasiyetinin göstergesidir. Zaten bizim inancımızda, kültürümüzde hakkı korumak, insanlar arasında ayırım yapmamak, farklılıklara saygı duymak öne çıkmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yurtta ve dünyada barışın tesisi, temel hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla her türlü desteği vermeye devam edecek güçte ve kararlılıkta istikbale yürüyüşüne devam etmektedir.

İlimizde de engelli, yaşlı, çocuk ve kadınlarımız başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın haklarının korunmasını temel hedefimiz olarak alıp çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; her alanda insan haklarının ön planda tutulduğu ve korunduğu güvenli bir gelecek temenni ediyor, Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.

Yaşar Karadeniz

Manisa Valisi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4