Vali Yaşar Karadeniz'in 8 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 8 eylül nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Yaşar Karadeniz'in 8 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı
banner43

Vali Yaşar Karadeniz’ in 8 Eylül Manisa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Kutlama Mesajı

Milli Mücadelemizin şanlı günlerinden olan Manisa’mızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılını gururla kutlamaktayız.

Aziz milletimizin, her türlü yokluk, kıtlık ve imkânsızlığa rağmen bağımsız vatan sevdası ile düşman işgali altında kalan vatan topraklarından işgal kuvvetlerini söküp atmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı, tarihe altın harflerle kazınan Kurtuluş Savaşı 9 Eylül 1922’de düşmanın denize dökülmesiyle son bulmuştur.

Kutlu zaferin ardından, küllerinden yeniden doğan milletimiz birlik ve beraberlik içinde ülkesini ve Cumhuriyetini yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışarak bugünlere gelmiştir. Çalışkan ve fedakâr Manisalılar da üretkenlikleri ile yaşadıkları şehri, tarımı ve sanayisi ile ülkesinin lokomotif illerinden biri yapmıştır.

8 Eylül Manisa’nın Kurtuluş Günü'nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de saygıyla anıyor, Manisalı hemşerilerimin 98. Kurtuluş Yıldönümünü kutluyorum.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4