Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'den 12 Mart Mesajı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'den 12 Mart Mesajı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde kabulünün 100. yıl dönümünü kutladı, Türk Milletinin kurtuluş mücadelesini eşsiz bir şekilde anlatan Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u andı. 
        Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabulünün 100. yıl dönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Milli Şairin yazdığı şiirin mecliste ilk okunduğunda dakikalarca ayakta alkışlandığını dile getiren Başkan Çerçi, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılını kutluyoruz. İstiklal Marşı, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, milli mücadele ruhunu, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel şekilde anlatan eşsiz bir eserdir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiiri mecliste okunduğunda dakikalarca alkışlandı. Milli Şairimiz, bu şiirin telif ödülünü kabul etmeyerek Hilal-i Ahmer bünyesinde bulunan kadın ve çocuklara iş öğreten, cepheye elbise diken Dar’ül Mesai Vakfına bağışlamıştır. Milli Şairimiz Üstat Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.’ Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 100. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi, gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.”

 

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4