YUNUSEMRE’DE KİTAP VE OYUNCAK KAMPANYASI

​​​​​​​Yunusemre Kent Konseyi, Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda düzenlediği kitap ve oyuncak kampanyası ile ihtiyaç sahibi olan öğrencilerin yanında oluyor.

YUNUSEMRE’DE KİTAP VE OYUNCAK KAMPANYASI

Kampanya kapsamında ilçede bulunan okullardan toplanacak kitap ve oyuncaklar ile ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda Yunusemre Kent Konseyi ilçe genelinde kitap ve oyuncak seferberliğini My Kolej’den başlattı. Kampanya kapsamında merkezi okullarda kitap ve oyuncak kumbaraları yerleştirilecek. Yapılacak çalışma kapsamında toplanacak hikaye kitabı, test kitapları, romanlar ve çeşitli kitaplar ile kullanılmış oyuncaklar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. My Kolej’de gerçekleştirilen programda kumbaraları konulan yerlere kitaplar ve oyuncaklar bırakıldı. Programa Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Füsun Kumbaracı, Çocuk Meclisi Başkanı Hülya Şen ve Yürütme Kurulu üyeleri, MY Kolej koordinatörü Harun Çevik, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Projenin kendileri için önemli olduğunu belirten Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan, kampanyanın yıl boyunca devam edeceğini söyledi. Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kampanya kapsamında merkezi okullarımızda hafta hafta bu etkinliğimizi düzenleyeceğiz. Okunmuş kitap, şiir kitabı, roman, hikaye kitabı, çözülmemiş test kitabı veya kullanılmış oyuncak olmak üzere bunları alarak düzenleyip ihtiyacı olan öğrencilerimize ulaştırmak üzere bir kampanya başlattık. Kampanya yıl boyu devam edecek. Kampanyamız ile hem kaynakların israfını önleyeceğiz, hem de çocuklar arasında bir iyilik köprüsü oluşturacağız. Başlangıcı Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda My Kolej’den başlattık. Bu kampanyaya tüm Manisalı ve Yunusemreli hemşerilerimi davet ediyorum” dedi.

Kampanyaya katılan MY Kolej koordinatörü Harun Çevik de anlamlı bir çalışmaya destek vermekten mutluluk duyduklarını aktararak şunları söyledi: “My Kolej olarak bütün güzel işlerde olduğu gibi birlikte hareket ettiğimizde daha güzel sonuçlar alacağımızı düşünerek bütün öğrencilerimizle bütün öğretmenlerimizle ve hep birlikte elimizden gelen katkıyı sunacağız. Projeyi buradan başlattıkları için başkanımıza da teşekkür ediyorum.”Kampanyaya destek olan öğrencilerden Saithan Polat ise bütün arkadaşlarını bu kampanyaya katılmaya davet etti.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4