YUNUSEMRE’DEN ÇOCUKLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

Yunusemre Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların bayramlarını gönüllerince kutlaması için dopdolu bir program hazırladı.

YUNUSEMRE’DEN ÇOCUKLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

Yunusemreli çocuklar, 23-24 Nisan’da Yunus Emre Millet Çarşısı’nda birbirinden güzel programlarla eğlenecek, sürpriz hediyeler kazanacak, bayramlarını kutlayacak.

Yunusemre Belediyesi, çocuklara bayram sürprizi hazırladı. Çocukların bayramlarını gönüllerince kutlaması için kolları sıvayan Yunusemre Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda onlar için dolu dolu bir program hazırladı. 23 Nisan Cumartesi günü Yunus Emre Millet Çarşısı’nda saat 10.00’da başlayacak organizasyonda şişme oyun parkları kurulacak, etkinlikte çocuklar palyaço ve maskotla eğlenirken onlara pamuk şeker, macun ikram edilecek. 16.00-17.00 saatleri arasında ise Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda çocuklara eğlenceli tiyatro gösterisi yapılacak. Saat 18.00’da Millet Çarşısı’nda Hacivat ve Karagöz, saat 19.00’da tasavvuf dinletisi, semazen gösterisi olacak. Saat 20.00’da ise aynı alanda iftar yemeği verilirken; saat 21.00’de Yunus Emre Etkinlik Salonu’nda Ortaoyunu “İki Gözümüzün İstanbul’u” sahnelenecek. Etkinliğe aileleri davet eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “Çocuklarımız gülerse dünya güzelleşir diyerek onların bayramlarını mutlu bir şekilde kutlaması için güzel bir program hazırladık. Organizasyonda gerçekleştireceğimiz çekiliş ile çok güzel hediyeler vereceğiz.  Tiyatro, Hacivat ve Karagöz etkinlikleri, şişme oyun parkları ile düzenleyeceğimiz şenlikte  çocuklarımız doyasıya eğlenecek.” dedi.

23 NİSAN’DA 23 HEDİYE

Yunusemre Belediyesi çocuklara 23 Nisan’daki çekilişte 23 hediye verecek. 0-14 yaş aralığındaki çocukların başvurabileceği çekilişte 3 bisiklet, 5 tablet bilgisayar, 5 bluetooth kulaklık, 5 mangala, 5 satranç takımı dağıtılacak. 23 Nisan’da Millet Çarşısı’nda kurulacak olan çekiliş standında saat 10.00’dan iftar saatine kadar kayıt yapılabilecek. Başvuruların ardından aynı günün akşamı tiyatronun ardından çekiliş yapılacak. Çekiliş sırasında salonda olan çocuklar hediyelere hak kazanacak. Salonda olmayanların hediyeleri yedek kazananlara verilecek. Etkinlik, 24 Nisan’da da devam edecek.

Kaynak; Belediye Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4